İğne Oyası: Katlı Çiçek Modeli

İğne oyası biz bayanların kar amaçlı veya hobi olarak yaptığı el işlerindendir.

İğne oyasını artık öğrenmek çok kolay ücretisiz açılan kurslara giderek veya youtubedan video izleyerek iğne oyasını öğrenebilirsiniz hatta kendi tasarımlarınızı da yapabilirsiniz.

İğne oyası ile artık her şeyi yapabiliyoruz. Mesela yazma kenarları, havlu kenarları, sehba örtüleri, tesbih başlıkları, bohçalar aklınıza ne gelirse iğne oyasıyla yapabiliriz.

İğne oyası sadece marife isteyen bir iş değildir, zeka ister en önemlisi de sabır ister.

Ben bu yaptığım çiçek modelinde iki kat olarak yaptım ortadan başladım altı tane yuva yaptım bu yuvaları artırarak koyu pembe ile yaptım sonra pembenin açık tonunu kullanarak eksiltme yaptım. Ardından yine açık pembeyle kenarını kontür geçerek yaprakları birleştirdim. Tabiki ikiparça halinde yaptığım için biri büyük biri küçük oldu küçüğü üste koyup ortasına da bir boncuk koyup çiçeğimi tamamladım.

Bu çiçeği havlu kenarlarında bohçalarda, tesbih başlıklarında kullanabilirsiniz.

Merhaba Arkadaşlar,

Bugün sizlere iğne oyasından çiçek modelinin anlatımlı yapılışını paylaştım. Bu çiçekleri havlu kenarlarında, tesbih ucunda ve bohça yapımında kullanabilirsiniz. Yapacak arkadaşlara kolaylıklar dilerim.

Youtube kanalıma abone olmak ister misiniz? Abone olmak için tıklayınız. (Youtube kanalıma abone olup paylaştığım videolara herkesten önce haberdar olabilirsiniz.)

Bilgi: Videoları 1080p seçerek HD izleyebilirsiniz. Sizin yorumunuz ve desteğiniz ile daha çok video paylaşabilirim.

İğne Oyası: Çiçek Modeli Yapılışını Buradan İzleyebilirsiniz.

Youtube Kanalım : EV HANIMI 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir